Fayans Seramik Ustası

Fayans Seramik Ustası

Fayanslar, evimizde genelde tuvalet, banyo, koridor ve balkon yüzeylerine uygulanan duvar kaplama malzemesi de diyebiliriz. Fayans ve seramikler, kolay silinebilir olma özelliğiyle, kullanım alanlarının bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. Fayans uygulanacak yüzeylere bir takım işlemler sonucunda yerleştirme işlemi yapılır. Süpürgeliklerin üzerilerinden başlanarak, kalınlığına göre bir boşluk bırakılır ve örülme işlemine başlanır. İstekleriniz dahilinde farklı yöntemlerle örülme imkanı da vardır. Teknolojinin gelişmesiyle bir çok farklı desende üretilen fayans ve seramikler, bir çok çeşit ve seçenekte üretilebilmekte. Ev dekorasyonuna uygun olarak renk ve desen seçenekleri de bulunmaktadır. İmalatında kullanılan malzemeye de değişkenlik gösterilebilir. Killi, silisli ve renkli fayanslar olarak gruplandırılabilir ve kalitesi de belirlenir. Fayans ve seramikler uygulanacak yüzey ve estetiğinin belirlenmesi üzerine, örgüsü ve düzeni köşeli veya yuvarlak olarak dizilmeye başlanabilir.

Fayans ve Seramik Diziliminde Kullanılacak Malzemeler

Fayanslar standart boyutlarla üretildiğinden dolayı seramik kestirici ve bunun yanında kesilecek bölüm için cam elması kullanılabilir. Uygulanacak yüzeyin metrajı hesaplanarak artan kısmın bile hesaplanması mümkündür. Fayans ve seramiklerin yüzeye yerleştirilmesinde ise önce malzemenin altına ve yüzeye yapışması için fayans çimentosu üretilir. Taraklı mala yardımıyla üretilen çimento yüzeye iyice yayılır. Fayans çimentosuna, bir miktar kireç katılarak yerleştirilen parçanın daha sağlam olması sağlanır. Fayans ve seramikler uygulanacak yüzeye göre, malzemenin yapısına göre fiyatlandırılır.

Özenle hazırladığımız banyolarımızı, mutfaklarımızı ve balkonlarımızı en güzel şekilde göstermek için en önemli unsur fayans ve fayans ustası işçiliğidir. Kaliteli olmayan bir fayans, kötü malzeme ve kötü bir fayans ustası işçiliği birleştiğinde ortaya çıkan manzara korkunç olacaktır. Derzleri doğru çekilmemiş, kot ayarları düzgün alınmamış, desenleri bile doğru şekilde ayarlanmamış bir fayans, size keşke bu fayans ustası ile hiç tanışmamış olsaydık dedirtir.

Fayans ustası bulmadan önce fayans kesinlikle almayınız. Fayans modelleri, fayans fiyatları, banyo ve mutfak fayansı, seramik modelleri gibi konularda öncelikle yerinizi inceleyip, hem m2 ölçümü olarak net malzeme bilgisi hem de sizin ekonomik çıkarlarınız için en uygun ve kaliteli fayansı nerelerden alabileceğiniz noktasında danışmanlığımız veya fayans malzemesini tümüyle bizim almamızı isterseniz model seçimi vb.. konularda size sunacağımız alternatifler nedeniyle lütfen öncelikle satın alma işlemlerinden önce bizim bilgimize başvurun.

İstanbulun her semtinde fayans ustası ihtiyaçlarını en ekonomik ve en başarılı şekilde karşılamaktayız. Bizi aramak, fikir ve bilgi almaktan çekinmeyiniz.